Voit käyttää haussa asteriskia *
Salasana unohtunut?

Bork Rigel
RotuKylmäverinen ravuriSukupuolioriReknroN-88-1247
Syntynyt1988 (kuollut 10/2013)MaaNorjaEmälinja
Säkä154 cm Värirnvkk
KasvattajaWanvik Jens A., Vanvikan, Norja
Ennätykset21,4a-21,9Startit345 168-75-41Voitto- ja sija%49% / 82%Voittosumma13 695 673 NOK
SiirtohistoriaJälkeläisluokkaJälkeläiset144 jälkeläistä
Muuta
Saavutuksia (60 kpl)
1992Norsk Travderby, kaldblods (2.)
1993Jacob Meyers pokalløp (1.), Svensk-Norska Kallblodslandskampen (3.), Trøndelagspokalen (1.)
1994Klosterskogen Eliteløp for kaldblodshester (1.), Foruspokalen / Gaute Gudmestads Æresløp (2.), Gullsprint / TGN-sprinten / Alm Svartens Æresløp (1.), Svensk-Norska Kallblodslandskampen (2.), Vintilla-travet (1.), Norsk Mesterskap for kaldblods (3.)
1995Klosterskogen Eliteløp for kaldblodshester (1.), Foruspokalen / Gaute Gudmestads Æresløp (1.), Arnt Paulsens Minneslopp (3.), Vintilla-travet (1.), Norsk Mesterskap for kaldblods (2.)
1996Klosterskogen Eliteløp for kaldblodshester (1.), Foruspokalen / Gaute Gudmestads Æresløp (1.), Gullsprint / TGN-sprinten / Alm Svartens Æresløp (2.), Elitkampen (3.), Svensk-Norska Kallblodslandskampen (2.), Sven O. Perssons Minne (1.), Arnt Paulsens Minneslopp (2.), Norsk Mesterskap for kaldblods (1.), Troll Jahns Æresløp (2.)
1997Klosterskogen Eliteløp for kaldblodshester (1.), Foruspokalen / Gaute Gudmestads Æresløp (3.), Elitkampen (3.), Sven O. Perssons Minne (1.), Trøndelagspokalen (1.), Norsk Mesterskap for kaldblods (3.), Svensk-Norska Kallblodslandskampen (1.), Vintilla-travet (2.)
1998Troll Jahns Æresløp (2.), Klosterskogen Eliteløp for kaldblodshester (2.), Gullsprint / TGN-sprinten / Alm Svartens Æresløp (3.), Elitkampen (3.), Sven O. Perssons Minne (3.), Trøndelagspokalen (1.), Norsk Mesterskap for kaldblods (1.), Svensk-Norska Kallblodslandskampen (1.), Vintilla-travet (2.)
1999Vårbjörken (2.), Gullsprint / TGN-sprinten / Alm Svartens Æresløp (2.), Elitkampen (3.), Sven O. Perssons Minne (1.), Sleipners Elitlopp (2.), Sørlandet Eliteløp (2.), Svensk-Norska Kallblodslandskampen (2.), Foruspokalen / Gaute Gudmestads Æresløp (2.), Norsk Mesterskap for kaldblods (2.), Vintilla-travet (3.)
2000Arnt Paulsens Minneslopp (2.), Troll Jahns Æresløp (1.), Gullsprint / TGN-sprinten / Alm Svartens Æresløp (3.), Elitkampen (3.), Sven O. Perssons Minne (1.), Sleipners Elitlopp (1.), Svensk-Norska Kallblodslandskampen (2.), Jon Olssons Minne (2.)
2001Trøndelagspokalen (1.)
Onko tiedoissa puutteita tai korjattavaa? Jätä palaute
Alm Rigel
N-37328
rn 152 cm s. 1975† NOR
25,4aly-24,9ly
kvr
Nilen N-24522
rn s. 1957 NOR
33,2a-33,6
kvr
Vinvar N-15837
33,4ly rn s. 1946 NOR
Stegg N-8200
34,4 mrn s. 1937 NOR
Trygve N-139 43,2 rn s. 1921
Dalterna II N-201 44,8 mrn 161 cm s. 1926
Vinoga N-341
44,1ke vprt 162 cm s. 1927 NOR
Gjildarbu D.908 rn s. 1911
Authen-Sylfiden D.6790 44,0 vrn 160 cm s. 1913
Molynstjerna N-11774
55,1 trn s. 1943 NOR
Molyn N-4584
33,0 rn s. 1932 NOR
Holger N-1387 47,2ke rn s. 1927
Siri D.8483 trn s. 1917
Viktoria N-2189
37,5 rn s. 1932 NOR
Omergubben N-21 36,0ke trn s. 1922
Viktoria s. 1916
Oleanne N-33322
rn 163 cm s. 1971 NOR

kvr
Jerker N-26893
31,2 m 151 cm s. 1962 NOR
Jahn Sjur N-22608
35,6 rn 163 cm s. 1954 NOR
Steggbest N-17992 29,3 mrn 152 cm s. 1947†
Ljønna N-17993 - vrn s. 1948
Litalill N-21346
41,8ly rn s. 1951 NOR
Silver N-4181 37,6 rn s. 1933
Frøken Litalill N-12392 38,0 trn s. 1943
Rudstjerna N-24919
36,7 vrn 159 cm s. 1958 NOR
Attila N-5403
37,6 vrn s. 1935 NOR
Atlas N-770 36,0 vrn s. 1928
Odberg-Sylfiden N-946 rn s. 1928
Atlas Glæda N-20066
48,6 vrn 165 cm s. 1950 NOR
Atlasprinsen N-8499 42,6 rn 164 cm s. 1939
Guri Simson N-4680 40,9 vrn 163 cm s. 1934
Linsi
N-83-0725
rnhkko s. 1983 NOR
-
kvr
Eldon N-33243
m 151 cm s. 1971 NOR
31,1a-29,1
kvr
Donno N-27724
30,0 rn 150 cm s. 1963 NOR
Steggbest N-17992
29,3 mrn 152 cm s. 1947 NOR
Stegg N-8200 34,4 mrn s. 1937
Grasiøs N-12671 vrn s. 1941
Donna Jakken N-18801
40,7
Trygg Jakken N-5924 41,0 rn s. 1934
Donna Bianca N-13675
Eli Spent N-29199
35,4a-36,1 m 150 cm s. 1965 NOR
Spenter N-21471
29,3 mrn s. 1952 NOR
Molyn N-4584 33,0 rn s. 1932
Toftestjerna N-8990 36,4 trn s. 1939
Eli Nora N-20210
36,9 trn s. 1950 NOR
Gylle Gran N-14805 39,0 m s. 1943
Eli Bausson N-6853 49,8 mrn s. 1937
Melnes Tara N-78-0566
vrn 154 cm s. 1978 NOR

kvr
Sentan N-31968
28,9 rn 157 cm s. 1969 NOR
Flisa Støvern N-25526
31,0 rn 152 cm s. 1960 NOR
Årnseth Rauen N-19707 30,8 prt s. 1949
Kil-Snella N-18735 36,0 rn s. 1947
Sentana N-27290
33,3 m 153 cm s. 1963 NOR
Kvikk Sylfiden N-15783 31,2 m s. 1946
Hedda N-20269 40,8 rn s. 1949
Torila N-27697
36,5 prt 148 cm s. 1963 NOR
Tordenfly N-21737
31,9a-32,5 prt 161 cm s. 1953 NOR
Molyn N-4584 33,0 rn s. 1932
Josefine N-13541 45,6 vrn 162 cm s. 1943
Steggna N-18897
35,2 vrn 161 cm s. 1947 NOR
Stegg N-8200 34,4 mrn s. 1937
Guri Simson N-4680 40,9 vrn 163 cm s. 1934
Bork Rigel
Bork Rigel
Bork Rigel
Bork Rigel
Bork Rigel
1999
Lisää tälle kuva...
Lisää tälle kuva...
Kaikki kuvat (5 kpl)