Voit käyttää haussa asteriskia *
Salasana unohtunut?

Mikäli haluat ilmoittaa tämän oriin vuoden 2019 orikuvastoon, kirjaudu sisään tai hanki käyttäjätunnus.

Gidde Palema
RotuLämminverinen ravihevonenSukupuolioriReknroS-95-1401
Syntynyt9.4.1995MaaRuotsiEmälinjaMiss Copeland
Säkä157 cm Väritrn, lsi, vtpl ylä- ja alahuulessa, vtj psk & mtpl rr, kpm 51401S
KasvattajaBender Karl-Erik, Kvänum, Ruotsi
Ennätykset10,0aly-15,3keStartit93 44-21-8Voitto- ja sija%47% / 78%Voittosumma27 080 322 SEK
SiirtohistoriaJälkeläisluokkaJälkeläiset726 jälkeläistä
Muutavoitti urallaan 3-vuotiaana mm. kaksi E3-karsintaa (lyhyen matkan finaalissa toinen), Pamir Brodden ajon, Kriteriumkarsinnan (finaalissa kolmas) ja Breeders' Crown-karsinnan (finaalissa toinen), voitti 4-vuotiaana mm. Rättviksloppetin ja Breeders' Crown-karsinnan, sijoittui toiseksi mm. Solvallan Fyraåringselitenissä sekä Derbyn karsinnassa ja finaalissa. Voitti 5-vuotiaana mm. Algot Scottin muistoajon ja Prins Carl Philips Jubileumsloppin, sijoittui toiseksi Copenhagen Cupissa ja kolmanneksi Hugo Åbergs Memorialissa ja Solvallan Jubileumspokalenissa.

Ura jatkui toden teolla jälleen 2003 ja suurvoittoja tuli seuraavista lähdöistä:

2003: Olympiatravet, Oslo Grand Prix, Copenhagen Cup, Årjängs Stora Sprinterlopp, Jubileumspokalen, Sundsvall Open Trot ja Åby Stora Pris
2004: Olympiatravet, Oslo Grand Prix, Elitloppet, Hugo Åbergs Memorial ja Jubileumspokalen
2005: Olympiatravet, Hugo Åbergs Memorial, Jubileumspokalen ja Åby Stora Pris

Voittanut vuosina 2003 ja 2004 myös World Cup Trot- ja UET Grand Circuit-kilpasarjat.
Jalostusarvostelut

PäivämääräPaikkaPalkintoPisteetSäkäk.Lautask. 
Kantakirjaustiedot
Saavutuksia (35 kpl)
1998Svenskt Travkriterium (3.), E3 Korta Öppen Klass (2.), Breeder's Crown, 3-åriga hingstar/valacker (2.)
1999Svenskt Travderby (2.), Svenskt Fyraåringseliten (2.)
2000Prins Carl Philips Jubileumspokal (1.), Algot Scotts Minne (1.), Copenhagen Cup (2.), Hugo Åbergs Memorial (3.), Jubileumspokalen (3.)
2003European Grand Circuit (1.), Årjängs Stora Sprinterlopp (1.), Olympiatravet (1.), Oslo Grand Prix (1.), Copenhagen Cup (1.), Hugo Åbergs Memorial (2.), Jubileumspokalen (1.), Sundsvall Open Trot (1.)
2004European Grand Circuit (1.), World Cup Trot (1.), Olympiatravet (1.), Algot Scotts Minne (1.), Oslo Grand Prix (1.), Elitloppet (1.), Copenhagen Cup (2.), St Michel (2.), Hugo Åbergs Memorial (1.), Jubileumspokalen (1.)
2005Färjestads Jubileumslopp (1.), Olympiatravet (1.), Algot Scotts Minne (1.), Copenhagen Cup (2.), Hugo Åbergs Memorial (1.), Jubileumspokalen (1.), Sundsvall Open Trot (2.)
Onko tiedoissa puutteita tai korjattavaa? Jätä palaute
Alf Palema
US-121-HC
rn 159 cm s. 1989† USA
11,2aly(3)
lv
Speedy Somolli US-155-AS
rn 154 cm s. 1975 USA
11,5a(3)
lv
Speedy Crown US-9498-H
12,8a(3) rn 161 cm s. 1968 USA
Speedy Scot US-108446
12,6aly(3) rn s. 1960 USA
Speedster US-92622 14,5aly(4) rn s. 1954
Scotch Love TT17,5aly(2) mrn s. 1954
Missile Toe US-6076-B
17,9a(3) rn s. 1962 USA
Florican US-80195 13,0(5) rn s. 1947
Worth A Plenty TT16,1a(3) rn s. 1954
Somolli US-6111-J
rn s. 1970 USA
Star's Pride US-80141
12,8ly(5) rn s. 1947 USA
Worthy Boy US-74007 16,1ly(3) trn s. 1940
Stardrift 16,4aly trn s. 1936
Laurita Hanover
14,7aly(2) trn s. 1959 USA
Hoot Mon US-76700 14,6(3) m s. 1944
Lark Hanover 18,1(3) rn s. 1950
Highland Bridget US-9175-W
rn s. 1978† USA
12,7a
lv
Super Bowl US-8540-I
12,3a(3) trn s. 1969 USA
Star's Pride US-80141
12,8ly(5) rn s. 1947 USA
Worthy Boy US-74007 16,1ly(3) trn s. 1940
Stardrift 16,4aly trn s. 1936
Pillow Talk US-2407-B
21,5a(3) rn s. 1962 USA
Rodney US-77557 TT13,0aly(5) rn s. 1944
Bewitch TT16,9aly (4) m s. 1950
Highland Maiden US-7606-K
19,3a rn s. 1971 USA
Speedy Scot US-108446
12,6aly(3) rn s. 1960 USA
Speedster US-92622 14,5aly(4) rn s. 1954
Scotch Love TT17,5aly(2) mrn s. 1954
Princess Martha
17,6aly(3) päis s. 1953 USA
Darnley US-74240 14,4a trn s. 1940
Martha Doyle 16,8a päis s. 1946
Rosie Palema
S-87-3383
rt s. 1987† SWE
20,1ke
lv
Ideal du Gazeau
trn 156 cm s. 1974† FRA
13,2aly-15,8
ransk
Alexis III
18,6a rn s. 1966 FRA
Narioca
20,0 rn 163 cm s. 1957 FRA
Carioca II 26,1 m s. 1946†
Idole VI F-7747 rt s. 1952
Olga II
rn s. 1958 FRA
Chambon rt s. 1946
Tatiana 39,0 rn s. 1941
Venise du Gazeau
25,7a rt s. 1965 FRA
Loiron D
20,3 rt s. 1955 FRA
Échec au Roi 22,0(6) trn s. 1948
Sambre F-7749 rt s. 1940
Paquerette II
rt s. 1959 FRA
Hoaro F-7134 m23,5 rt s. 1951
Bari F-7137 31,0 s. 1945
Haha Arden US-6143-L
rn s. 1972 USA
17,9aly-19,8ke
lv
Florlis US-108592
13,1a(3) rt s. 1960 USA
Florican US-80195
13,0(5) rn s. 1947 USA
Spud Hanover US-72191 16,4(4) rt s. 1936†
Florimel 16,8 rn s. 1938
Mighty Phyllis
TT18,3 s. 1946 USA
Volomite US-68580 16,6(3) mrn s. 1926
Hollyrood Phyllis 14,9 rn s. 1929
Mirthful
19,7a s. 1953 USA
Rodney US-77557
TT13,0aly(5) rn s. 1944 USA
Spencer Scott US-72444 12,9ly(3) mrn 160 cm (arvio) s. 1937
Earl's Princess Martha US-4310 TT15,7aly(3) s. 1935
Mimi Hanover
*20,2a rn s. 1945 USA
Dean Hanover US-71679 TT13,6ly(3) rn s. 1934
Hanover Maid 16,0a(4) trn s. 1930
Gidde Palema
16.5.2004
Gidde Palema
16.5.2004
Gidde Palema
30.5.2004
Gidde Palema
18.7.2004
Gidde Palema
27.7.2004
Gidde Palema
7.8.2004
Gidde Palema
7.8.2004
Gidde Palema
11.8.2005
Gidde Palema
13.8.2005
Gidde Palema
13.8.2005
Gidde Palema
29.5.2016
Gidde Palema
29.5.2016
Lisää tälle kuva...
Lisää tälle kuva...
Kaikki kuvat (13 kpl)