IX Kansallinen Poninäyttely, Ypäjä 26.7.1986 - 27.7.1986 | ||||||
Tuomarit: Madeleine Bergius (nyk. Beckman, SWE), Morgan Jonsson (SWE), Maria Möller (FIN) Islanninhevosten tuomari: Reidar Johnson (NOR) Islanninhevosten pisteytys: rakenne - ratsastusominaisuudet - kokonaispisteet Näyttelyyn oli ilmoitettu 106 ponia kuudesta rodusta. Näyttelyn yhteydessä järjestetty tammojen kantakirjaanottotilaisuus: tammanäyttelyn tulokset. | ||||||
Kaikki kuvat (2 kpl) |
Hevonen | Palkinto | Pisteet | Säkäk. | Lautask. | Muuta |
---|---|---|---|---|---|
Aniara 49 C | II (SWE) | 38 | |||
Aramara Aengus 6 C | II, LV (SWE) | 7-7-7=21 | |||
Aramara Audrey Grey 85 C | II, LV (SWE) | 8-6-8=22 | |||
Ard Ash Grove 66 C | II, LV (SWE) | 38 | |||
Avivi Vera 243 NF | III, LV (SWE) | 7-7-5-6-6=31 | |||
Blaze of Marshwood 407 SH | II (SWE) | 35 | |||
Bolara 170 NF | I, LV, RP-Tamma (SWE) | 41 | |||
Bombi Bitt P-3505 | II, LV, RP-Nuori (SWE) | 9-8-6-7-7=37 | |||
Bomil 12 SH | I (SWE) | 42 | |||
Burma Wilton 7 NF | II, LV, RP-Ori (SWE) | 39 | |||
Cilla II 140 SH | II (SWE) | 36 | |||
Daisy Vera P-3718 | II (SWE) | 7-7-7=21 | |||
Dante P-3231 | I, LV, RP-Nuori, RP, Paras nuori (SWE) , BIS2 | 9-8-8-9-9=43 | |||
Dimple of Grutness 214 SH | II (SWE) | 35 | |||
Dingoriina P-3706 | II, LV (SWE) | 8-7-8=23 | |||
Dinnesholm Jill 56 NF | II (SWE) | 36 | |||
Doppsko Big Blond 200 NF | I, LV (SWE) | 9-9-8-7-7=40 | |||
Doppsko Tamar 171 NF | I, LV (SWE) | 42 | |||
Dunstall Isobel 198 SH | III (SWE) | 33 | |||
Dusessi 8 SH | II (SWE) | 35 | |||
Dusty 208 SH | II, LV (SWE) | 37 | |||
Eipril Belinda 84 NF | II (SWE) | 36 | |||
Eipril Princess P-4466 | RP-Varsa, Paras varsa (SWE) | ||||
Embla P-2951 | II (SWE) | 7-7-7-9-7=37 | |||
Evalda 118 RUSS | III (SWE) | 34 | |||
Exnaboe Brenda 209 SH | II (SWE) | 36 | |||
Falome 38 SH | II (SWE) | 39 | |||
Federico P-3721 | II, LV (SWE) | 8-8-7=23 | |||
Flicka II 115 NF | II, LV (SWE) | 38 | |||
Frida Dulexdotter 403 SH | III (SWE) | 7-7-5-7-7=33 | |||
Furir 17 RUSS | I, LV, Champion ori (SWE) , BIS | 44 | |||
Furunäs Rosita 96 SH | II (SWE) | 37 | |||
Glansa P-4127 | II, LV (SWE) | 8-9-7-7-7=38 | |||
Gleði frá Vatnsskarði 30 ISL | 7,3 - 6,82 - 7,01 | ||||
Hagelunds Blondie 405 SH | ei arvosteltu | ||||
Hagelunds Daisy 477 SH | RP-Varsa (SWE) | ||||
Hagens Devina 67 C | I, LV (SWE) | 40 | |||
Hagens Egina 38 C | II (SWE) | 39 | |||
Hagens Elinor 18 C | III (SWE) | 34 | |||
Hagens Isadora 68 C | II, LV (SWE) | 39 | |||
Hagens Lorimer P-4533 | III (SWE) | 7-5-7=19 | |||
Håkina 211 NF | III (SWE) | 34 | |||
Hedlanda Gay Wonder 8 NF | II (SWE) | 38 | |||
Héla frá Skarði 39 ISL | 7,47 - 7,25 - 7,34 | ||||
Hildran's Saturday Son P-3366 | II (SWE) | 8-7-7-8-7=37 | |||
Hrokur frá Bjarnarhöfn | 7,39 - 6,28 - 6,73 | ||||
Indira II 172 NF | I, LV (SWE) | 40 | |||
Isadora 162 RUSS | II, LV (SWE) | 8-7-6=21 | |||
Issi 177 SH | II (SWE) | 35 | |||
Ivrig 4 SH | I, LV, RP-Ori, RP (SWE) | 44 | |||
Jenny of Bigton 254 SH | III (SWE) | 30 | |||
Jessika 176 NF | II (SWE) | 36 | |||
Kåsta Evita P-3530 | II, LV, RP-Nuori (SWE) | 8-8-8-7-6=37 | |||
Kleine-Nora P-3829 | III (SWE) | 6-6-6=18 | |||
Kolbra frá Miðtuni 42 ISL | 7,27 - 6,33 - 6,71 | ||||
Kotimäen Ibsen P-2945 | III (SWE) | 7-7-8-6-5=33 | |||
Kotimäen Jennycrista 305 SH | III, LV (SWE) | 8-7-7-5-7=34 | |||
Krusidull 37 RP | II (SWE) | 35 | |||
Kulltorps Dansös 27 W | III, LV (SWE) | 34 | |||
Kvika frá Kolkuósi 35 ISL | II (NOR) | 7,8 - 7,43 - 7,58 | |||
Lady Morn 39 NF | III (SWE) | 31 | |||
Laeryds Benson 3 W | I, LV, RP (SWE) | 41 | |||
Lesto Susan P-4141 | I, LV, RP-Tamma (SWE) | 40 | |||
Liliane P-2880 | III (SWE) | 8-7-7-5-6=33 | |||
Lisa II 211 SH | I, LV, RP-Tamma, RP (SWE) , BIS3 | 42 | |||
Lotta 64 SH | I, LV (SWE) | 40 | |||
Lucky Girl 30 NF | II (SWE) | 37 | |||
Mamman Kulta-Hippu 337 SH | II, LV, RP-Nuori (SWE) | 8-7-7=22 | |||
Marduk P-3704 | II (SWE) | 7-7-7=21 | |||
Millfields Ensign 3 C | I, LV, RP (SWE) | 41 | |||
Millfields Fenella 54 C | III (SWE) | 34 | |||
Mistel 14 W | III, LV (SWE) | 34 | |||
Mounette 48 C | II (SWE) | 36 | |||
My Little Pearl 65 C | II (SWE) | 39 | |||
Mysiga My 79 SH | II (SWE) | 39 | |||
Nicke P-3720 | II (SWE) | 8-7-7=22 | |||
Oriental Beat P-3752 | II (SWE) | 8-6-8=22 | |||
Pepita III 107 NF | II (SWE) | 37 | |||
Piaffina 153 SH | II (SWE) | 36 | |||
Polly Fay 44 RP | II (SWE) | 38 | |||
Prince Edward P-3843 | III, LV (SWE) | 7-5-6=18 | |||
Ramona 114 NF | III (SWE) | 34 | |||
Richard Lion-Heart 10 NF | II, LV (SWE) | 8-8-7-7-6=36 | |||
Rosenblom P-3885 | ei palkittu (SWE) | 6-5-6=17 | |||
Russka 120 RUSS | II, LV (SWE) | 35 | |||
Salama P-3450 | II, LV (SWE) | 8-7-7-7-8=37 | |||
Sandy IV 90 NF | III (SWE) | 34 | |||
Siboney 37 C | II (SWE) | 38 | |||
Silver Dixie 73 SH | II (SWE) | 36 | |||
Singoalla 174 NF | II (SWE) | 36 | |||
Skrållan 11 W | II (SWE) | 36 | |||
Skuggi frá Bjarnastöðum 8 ISL | 7,5 - 7,61 - 7,57 | ||||
Snæffel fra Ristaniemi P-2542 | 7,79 - 6,17 - 6,82 | ||||
Sokka frá Stykkishólmi 38 ISL | 7,81 - 7,08 - 7,38 | ||||
T.T. Mogi P-3883 | III, LV (SWE) | 7-6-7=20 | |||
V.V. Hermes P-3920 | ei palkittu (SWE) | 6-5-5=16 | |||
V.V. Huuko P-3916 | III (SWE) | 5-7-6=18 | |||
Wänga Sisela 19 C | I, LV (SWE) | 40 |