Esteratsastuksen SM, Järvenpää 8.9.2017 - 10.9.2017 | |||||||
1. osakilpailu: 140 cm arvostelu C 2. osakilpailu: 145 cm arv. A.2.0 3. osakilpailu: 145 + 150 cm kaksi kierrosta A.1.0 + A.1.0 22 lähtöä. | |||||||
Kaikki kuvat (3 kpl) |
Tulokset
Sija | Hevonen | Ohjastaja | |
---|---|---|---|
1. | Anatevka 04-05-4965 SWE | Susanna Granroth | 0,99 vp |
2. | Wetrichta 03.04891 VB WPN | Hanna Tardiveau | 1,68 vp |
3. | Wilhelmina R03-1372 | Sanna Backlund | 5,78 vp |
Kilpailun kunniataulukko
Vuosi | Paikkakunta | Voittaja | Ohjastaja | 1. palkinto | Kuvia | |
---|---|---|---|---|---|---|
1949 | Roa 122 | Mauno Roiha | ||||
1950 | Roa 122 | Mauno Roiha | ||||
1951 | Roa 122 | Mauno Roiha | ||||
1953 | Lassi | Kauko Paananen | ||||
1954 | Jane Pet | Reijo Kuistila | ||||
1956 | Jane Pet | Reijo Kuistila | ||||
1957 | Hämeenlinna | Marras | Arvi Tervalampi | 4 kpl | ||
1958 | Asta II 5 | Viktor Jansson | ||||
1959 | Leija | Eino Brisk | ||||
1960 | Lassi | Kauko Paananen | ||||
1961 | Loving | Jaakko Palin | ||||
1962 | Rekas 29 | Raineri Pölönen | ||||
1963 | Barbara 190 | Aarne Vartiainen | ||||
1964 | Rekas 29 | Raineri Pölönen | ||||
1965 | Barbara 190 | Brita Dahlström | ||||
1966 | Duell 94 | Märta Rosenius | ||||
1967 | Sans Souci | Brita Dahlström | ||||
1968 | Duell 94 | Märta Rosenius | ||||
1969 | Rolf 494 | Silja Pursiainen | 1 kpl | |||
1970 | Laakso, Helsinki | Nowator 204 | Kristian Maunula | 6 kpl | ||
1971 | Oulu | No Girls STS | Christopher Wegelius | |||
1972 | Laakso, Helsinki | Ben-Hur 259 | Silja Pursiainen | |||
1973 | Kouvola | No Girls STS | Christopher Wegelius | 1 kpl | ||
1974 | Niinisalo | Solar Lady STS | Christopher Wegelius | |||
1975 | Lahti | Last Chance 1472 | Kristian Maunula | |||
1976 | Laukko | Highland Queen 643 | Kristian Maunula | |||
1977 | Niinisalo | Trigger Hill T91-1905 | Christopher Wegelius | |||
1978 | Mikkeli | Main Attraction 626 | Magnus Lillkvist | |||
1979 | Helsinki Santahamina | Monday Morning T91-2050 | Tom Gordin | |||
1980 | Niinisalo | Amigo II | Veikko Heikkilä | |||
1981 | Helsinki Santahamina | Monday Morning T91-2050 | Christopher Wegelius | |||
1982 | Mikkeli | Belmont 2898 | Tom Gordin | |||
1983 | Lappeenranta | Mr. Jason 2617 | Raimo Aaltonen | |||
1984 | Hamina | Stowaway | Tom Gordin | |||
1985 | Kerava | Ferdinand T91-3590 | Christine Procopé | |||
1986 | Helsinki Santahamina | King Size 2552 | Kristian Maunula | |||
1987 | Oulu | Top Time 5581 | Raimo Aaltonen | |||
1988 | Mikkeli | Vic 4089 | Christopher Wegelius | |||
1989 | Niinisalo | Hot Chocolate 4190 | Karl Fazer | |||
1990 | Kouvola | Neopolitan 5876 | Anne-Marie Kynsilehto | |||
1991 | Helsinki Laakso | Bikker 1986-[CAN]A13749- F0 | Henrik Ehrnrooth | |||
1992 | Lahti | Royal Chocolate 5522 | Raimo Aaltonen | |||
1993 | Helsinki | Lancer 6972 | Peik Andersin | |||
1994 | Kuopio | Invitation 77 | Mikael Forstén | |||
1995 | Lahti | Trajanus BRD R85-1093 | Kimmo Kinnunen | |||
1996 | Helsinki Laakso | Lacost DK R87-1070 | Veikko Heikkilä | |||
1997 | Kuopio | Chantana 1403 | Pinja Immonen | |||
1998 | Tampere | Chantana 1403 | Pinja Immonen | |||
1999 | Ypäjä | Harald II NLD R89-1343 | Raimo Aaltonen | |||
2000 | Ypäjä | Harald II NLD R89-1343 | Raimo Aaltonen | |||
2001 | Nilsiä | Jeffrey NLD R91-1316 | Mikael Forstén | |||
2002 | Kuopio | Lados BRD 102 | Peik Andersin | |||
2003 | Oulu | Charleen II GER 2321 | Mikael Forstén | |||
2004 | Seinäjoki | Ranzez T90-1717 | Pinja Immonen | |||
2005 | Lappeenranta | Latania Z GER 1707 | Peik Andersin | |||
2006 | Tampere | Vlas BEL R98-1278 | Jenny Kainulainen | |||
2007 | Kuopio | Polyfino 120 | Raimo Aaltonen | |||
2008 | Oulu | Polyfino 120 | Raimo Aaltonen | |||
2009 | Maarianhamina | Polyfino 120 | Raimo Aaltonen | |||
2010 | Hanko | Larissa 276431311313401 | Thomas Ehrnrooth | |||
2011 | Ypäjä | Wilantos v. Bon Cheval 528003000311246 | Mikael Wahlman | |||
2012 | Ypäjä | Isaac du Jonquet FRA 86 028 042 S | Mikael Forstén | 2 kpl | ||
2013 | Ypäjä | Wiseguy 528003200311960 | Sanna Backlund | |||
2014 | Ypäjä | Calbay 276421000260202 | Janna Jensen | |||
2015 | Ypäjä | Wetrichta 03.04891 VB WPN | Hanna Tardiveau | 13 kpl | ||
2016 | Tuuri, Alavus | Luikka 826002002009137 | Marina Ehrnrooth | 4,53 vp | ||
2017 | Järvenpää | Anatevka 04-05-4965 SWE | Susanna Granroth | 0,99 vp | 3 kpl | |
2018 | Alahärmä | Ellington O.A. 528003200909882 | Marina Ehrnrooth | 7,34 vp | ||
2019 | Hyvinkää | Doctro 528003000805592 | Henna Kaaro | 3,70 | 2500 e | |
2020 | Alahärmä | Concept 752004040701167 | Ville Kulkas | 5,01 vp | ||
2021 | Seinäjoki | Elano 528003200901423 | Sanna Backlund | 5,12 vp | ||
2022 | Ypäjä | Hurby 528003201201430 | Petra Heikkinen | 4,0 vp | ||
2023 | Ypäjä | Birchcape's Wonderland 3033 | Maija Yli-Huhtala | 0,88 vp | 7 kpl |