Kenttäratsastuksen SM, Ypäjä 8.6.2018 - 10.6.2018 | ||||
Vaativa A, CNC**, Senioreiden SM-kilpailu & Mannerheimin kenttäratsastuskilpailu Koulukoe: FEI CIC 2* test B 2015 Estekoe: 120cm, 350m/min Maastokoe: n. 3300m, 550m/min Lähtöjä 5, sijoittuu 2. | ||||
Tulokset
Sija | Hevonen | Ohjastaja | |
---|---|---|---|
1. | Narvik 6160095200430307 | Tuija Rosenqvist | -37,0 |
2. | Rumba III 616732010028407 | Juho Lähteenmaa | -46,3 |
3. | Ibis-A 616007600124304 | Aki Karhapää | -52,3 |
Kilpailun kunniataulukko
Vuosi | Paikkakunta | Voittaja | Ohjastaja | 1. palkinto | Kuvia | |
---|---|---|---|---|---|---|
1949 | Anna 42 | Nestori Lakka | ||||
1950 | Jane Pet | Nestori Lakka | ||||
1951 | ||||||
1952 | Jane Pet | Nestori Lakka | ||||
1953 | ||||||
1954 | Jane Pet | Reijo Kuistila | ||||
1955 | Lariina | Kari Tolvanen | ||||
1956 | Lariina | Jaakko Palin | ||||
1957 | Lariina | Jaakko Palin | ||||
1958 | Lamora 203 | Heikki Kahelin | ||||
1959 | Lamora 203 | Heikki Kahelin | ||||
1960 | Ramina 26 | Pekka Mustonen | ||||
1961 | Okariita | Kurt Lindemann | ||||
1962 | Ramina 26 | Pekka Mustonen | ||||
1963 | Ramina 26 | Pekka Mustonen | ||||
1964 | Ulaani 63 | Pertti Kaukinen | ||||
1965 | Niinisalo | Ulaani 63 | Pertti Kaukinen | 1 kpl | ||
1966 | Unkas 67 | Mikko Rivinoja | ||||
1967 | Unkas 67 | Mikko Rivinoja | ||||
1968 | Unkas 67 | Mikko Rivinoja | ||||
1969 | Unkas 67 | Mikko Rivinoja | ||||
1970 | Unkas 67 | Mikko Rivinoja | ||||
1971 | Lock | Kristian Nyman | ||||
1972 | Natawiec 383 | Pertti Kaukinen | ||||
1973 | Rödtop 565 | Pauli Heikkinen | ||||
1974 | Rödtop 565 | Pauli Heikkinen | ||||
1975 | Alistair Mac Lean 1818 | Kristina Jungfelt-Asikainen | ||||
1976 | Alistair Mac Lean 1818 | Kristina Jungfelt-Asikainen | ||||
1977 | Alistair Mac Lean 1818 | Jukka-Pekka Leskinen | ||||
1978 | Alistair Mac Lean 1818 | Jukka-Pekka Leskinen | ||||
1979 | Sing Song III 497 | Kimmo Kinnunen | ||||
1980 | Sing Song III 497 | Kimmo Kinnunen | ||||
1981 | Sing Song III 497 | Kimmo Kinnunen | ||||
1982 | Kraszna 1974 | Seppo Laine | ||||
1983 | Dobrawa 466 | Ann-Christine Åberg | ||||
1984 | Fallera T91-3736 | Kimmo Kinnunen | ||||
1985 | Winston 58 | Harri Savolainen | ||||
1986 | Faust 2657 | Cajus Aminoff | ||||
1987 | Celebes II 72 | Arja Uusinarkaus-Lahtinen | ||||
1988 | Ida II 716 | Cajus Aminoff | ||||
1989 | Devils Reef 6187 | Katri Wäyrynen | ||||
1990 | Winniepegg 6159 | Mari-Anne Niemi | ||||
1991 | Rant STS | Cajus Aminoff | ||||
1992 | Kangasala | Sabinetté 1393 | Cajus Aminoff | 1 kpl | ||
1993 | Ruovesi | Scritti Pollitti T90-1250 | Tarja-Tuulikki Lehtonen | |||
1994 | Ruovesi | Scritti Pollitti T90-1250 | Tarja-Tuulikki Lehtonen | |||
1995 | Ruovesi | Rambo V T91-6732 | Rea Koskinen | 2 kpl | ||
1996 | Ypäjä | Willibrord T91-6379 | Simo Leppänen | |||
1997 | Kerava | Nottino POL R89-1156 | Minna Tonttila | |||
1998 | Kiuruvesi | Figurka SOV R88-1186 | Kati Kärki | |||
1999 | Niinisalo | Bilbo R90-1006 | Kati Kärki | |||
2000 | Kerava | Brave Piglet T90-1936 | Pauliina Marttila | |||
2001 | Vihtijärvi | Dixi 29263 SWE | Annika Nuutila | |||
2002 | Ruovesi | Galma T95-1106 | Marika Rättö | -90,09 | ||
2003 | Kiuruvesi | One-Way NLD R96-1261 | Cajus Aminoff | -71,63 | ||
2004 | Kerava | One-Way NLD R96-1261 | Cajus Aminoff | |||
2005 | Kerava | Greve Romanus SWE R90-1340 | Paavo Huttunen | |||
2006 | Kiuruvesi | Twins United R00-1346 | Maija Yli-Huhtala | |||
2007 | Kerava | Karuso 04-93-2315 SWE | Piia Pantsu | |||
2008 | Kerava | Twins United R00-1346 | Maija Yli-Huhtala | |||
2009 | Tervo | Lirs T97-1080 | Wilhelmiina Rantanen | |||
2010 | Ypäjä | Celtas Chibougamau R03-1017 | Salla Aario | |||
2011 | Ypäjä | Celtas Chibougamau R03-1017 | Salla Aario | 4 kpl | ||
2012 | Kerava | Nabucco 276408083154502 | Tuija Rosenqvist | 17 kpl | ||
2013 | Purola, Lapinlahti | Ibis-A 616007600124304 | Aki Karhapää | 4 kpl | ||
2014 | Ypäjä | Nabucco 276408083154502 | Tuija Rosenqvist | 6 kpl | ||
2015 | Ypäjä | Betina Beakley 3334 | Paavo Huttunen | -101,0 | ||
2016 | Ypäjä | Lucky Accord R99-1338 | Sanna Siltakorpi | -48,0 | ||
2017 | Ypäjä | Very British 276409090062207 | Johanna Soiluva | -71,6 | ||
2018 | Ypäjä | Narvik 6160095200430307 | Tuija Rosenqvist | -37,0 | ||
2019 | Ypäjä | Orlanda II 23300104A041111 | Suvi Järvi | -45,0 | ||
2020 | Suonenjoki/Tervo | Bofey Click 752004040901524 | Sanna Siltakorpi | -42,9 | ||
2021 | Suonenjoki/Tervo | Sir Greg 276433330459110 | Veera Manninen | -31,3 | ||
2022 | Kerava | Bonapartis 246001H00141781 | Axel Lindberg | -35,0 | 500 e | |
2023 | Ypäjä | Dioradus G. 276441410210510 | Aada Puranen | -36,5 | 500 e |