Critérium des 4 ans, Vincennes, Pariisi 5.5.2019 | ||||
Ravien muut suurkilpailut: Prix Kerjacques Prix Jean Gauvreau Prix Albert Demarcq | ||||
Tulokset
Sija | Hevonen | Ohjastaja | |
---|---|---|---|
1. | Falcao de Laurma F-15178953M | Franck Nivard | 13,2 |
2. | Frisbee d'Am F-15154920K | Alexandre Abrivard | 13,2 |
3. | Fric du Chêne F-15193662Z | François Lagadeuc | 13,2 |
Kilpailun kunniataulukko
Vuosi | Paikkakunta | Voittaja | Ohjastaja | 1. palkinto | Kuvia | |
---|---|---|---|---|---|---|
1924 | Uriel V | Roger Ceran Maillard | 30,0 | |||
1925 | Vassal | Theodor Monsieur | 29,5 | |||
1926 | Amarante V | M. Gougeon | 29,9 | |||
1927 | Bravade II | Paul Viel | 29,9 | |||
1928 | Cajoleuse B | Dessauze | 31,5 | |||
1929 | Depeche Toi V | Auvray | 31,7 | |||
1930 | Enfant de Troupe | A. Gypteau | 28,9 | |||
1930 | Emblème Royal | Begou | 28,9 | |||
1931 | Fakir V | M. Pelbarg | 32,4 | |||
1932 | Grippeminaud | A. Tamberi | 28,5 | |||
1933 | Hernani III | F. Riaud | 30,4 | |||
1934 | Idéal Normand | E. Neveux | 29,2 | |||
1935 | Junior du Verdier | R. Geenens | 26,0 | |||
1936 | Kozyr | Roger Ceran Maillard | 27,6 | |||
1937 | Lord Williams | R. Geenens | 27,8 | |||
1938 | Mastic | Th. Vanlandeghem | 25,9 | |||
1939 | Néron M | H. Masson | 26,7 | |||
1940 | Oviedo II | Raoul Simonard | 32,8 | |||
1941 | Premier Mars B.A.910 | J. Bertho | 29,4 | |||
1942 | Quarantaine | E. Neveux | 29,5 | |||
1943 | Ribécourt III | Jonel Chyriacos | 28,0 | |||
1944 | Sa Bourbonnaise | Jonel Chyriacos | 28,3 | |||
1945 | Tamisot | Jonel Chyriacos | 26,8 | |||
1946 | Ussy | Raoul Simonard | 26,7 | |||
1947 | Varus | Roger Ceran Maillard | 26,7 | |||
1948 | Abd El Krim D | Jan Kruithof | 27,2 | |||
1949 | Bleinheim | Charlie Mills | 23,9 | |||
1950 | Chambon | Charlie Mills | 23,0 | |||
1951 | Dumbéa II | Raoul Simonard | 23,8 | |||
1952 | Élope F-518 | Charlie Mills | 24,9 | |||
1953 | Foreign Office | M. Perlbarg | 23,7 | |||
1954 | Gélinotte | Charlie Mills | 23,0 | |||
1955 | Hortansia VII | A. Deheegher | 22,7 | |||
1956 | Idumée | Roger Ceran Maillard | 22,8 | |||
1957 | Jamin | Jean Riaud | 21,9 | |||
1958 | Kimono Royal | Charlie Mills | 21,7 | |||
1959 | Liebelei | L. Mellette | 23,1 | |||
1960 | Mick d'Angerieux | Ed Berger | 21,9 | |||
1961 | Nautilus G | M Manfredi | 21,5 | |||
1962 | Osembe | R. Aveline | 21,0 | |||
1963 | Pont L'Eveque | M. Perlbarg | 21,3 | |||
1964 | Quioco | Marcel Gougeon | 22,0 | |||
1965 | Roquépine | Henri Levesque | 22,5 | |||
1966 | Sans Atout II | Henri Levesque | 22,1 | |||
1967 | Toscan | Michel Marcel Gougeon | 20,6 | |||
1968 | Upsalin | Henri Levesque | 21,2 | |||
1969 | Vaccares II F-5539 | Henri Levesque | 19,0 | |||
1970 | Armenie | R. Aveline | 19,2 | |||
1971 | Beau Rivage | Gerard Mascle | 18,8 | |||
1972 | Casdar | Jean Claude Hallais | 19,1 | |||
1973 | Dor | Jean Mary | 18,2 | |||
1974 | Espoir de Sée | Alain Houssin | 20,7 | |||
1975 | Fakir du Vivier F-60010335Z | Michel Marcel Gougeon | 20,9 | |||
1976 | Gars de Fontaine | Pierre Levasseur | 20,8 | |||
1977 | Hadol du Vivier | Jean Rene Gougeon | 20,8 | |||
1978 | Ideal du Gazeau | Eugene Lefevre | 20,9 | |||
1979 | Jorky | Leopold Verroken | 20,8 | |||
1980 | Kapulco | Jean Lesne | 19,6 | |||
1981 | Vincennes, Pariisi | Lancon F-073043-C | Ali Hawas | 19,4 | ||
1982 | Marco Bonheur | Jean Claude Hallais | 18,5 | |||
1983 | Nodesso | Bernard Bedeloup | 18,4 | |||
1984 | Oeillet du Corta | Michel Roussel | 18,7 | |||
1985 | Passionnant F-81471104B | Michel Roussel | 18,5 | |||
1986 | Quadrophénio F-82629803W | Ulf Nordin | 18,2 | |||
1987 | Ruanito D'Arc | Ulf Nordin | 16,5 | |||
1988 | Sancho Pança F-84026175A | Joel Hallais | 16,8 | |||
1989 | Tenor de Baune F-85108491U | Jean Baptiste Bossuet | 16,5 | |||
1990 | Ursulo de Crouay | Joel Hallais | 17,0 | |||
1991 | Verdict Gédé F-87338970L | Jean Claude Hallais | 16,5 | |||
1992 | Artiste du But | Nicolas Roussel | 16,0 | |||
1993 | Buvetier d'Aunou C-HD-665 | Jean Pierre Dubois | 17,3 | |||
1994 | Cygnus d'Odyssee F-90687816L | Jean Philippe Dubois | 15,1 | |||
1995 | Défi d'Aunou C-K-8050 | Jean Etienne Dubois | 17,6 | |||
1996 | Extrême Dream F-92162474X | Anders Lindqvist | 15,4 | |||
1997 | Fleuron Perrine F-93082490E | Jean Baptiste Bossuet | 15,5 | |||
1998 | Général du Pommeau F-94297228M | Jules Lepennetier | 15,8 | |||
1999 | Hermes Perrine F-95483591M | Jean Baptiste Bossuet | 15,4 | |||
2000 | Ipson de Mormal F-96067672R | Ulf Nordin | 15,3 | |||
2001 | Jasmin de Flore F-97089839Q | Jean Michel Bazire | 15,4 | |||
2002 | Koréan F-98042039Q | Jean Michel Bazire | 14,7 | |||
2003 | Lulo Josselyn F-99374725T | Thierry Duvaldestin | 13,8 | |||
2004 | Memphis du Rib F-00183813C | Jean Loic Claude Dersoir | 15,2 | |||
2005 | Nikita du Rib F-01376264K | Jean Loic Claude Dersoir | 13,0 | |||
2006 | Orlando Vici F-02032696X | Jean Michel Bazire | 14,2 | |||
2007 | Vincennes | Pirogue Jénilou F-03123918L | Bernard Piton | 13,1 | 120 000 EUR | |
2008 | Quaro F-04345814N | Jean-Michel Bazire | 13,3 | |||
2009 | Rolling d'Héripré F-05040993J | Christophe Martens | 12,8 | |||
2010 | Vincennes, Pariisi | Speedy Blue F-06240061Z | Yves Dreux | 13,1 | 120 000 EUR | |
2011 | Vincennes, Pariisi | Timoko F-07339081-M | Richard Westerink | 12,7 | 120 000 EUR | |
2012 | Vincennes, Pariisi | Unique Quick F-08097035Z | Franck Leblanc | 12,9 | 120 000 EUR | |
2013 | Vincennes, Pariisi | Voltigeur de Myrt F-09195471X | Dominik Locqueneux | 13,0 | 120 000 EUR | |
2014 | Vincennes, Pariisi | Akim du Cap Vert F-10331594F | Franck Anne | 11,8 | 108 000 EUR | |
2015 | Vincennes, Pariisi | Bird Parker F-11530140N | Jos Verbeeck | 13,2 | 108 000 EUR | |
2016 | Vincennes, Pariisi | Charly du Noyer F-12222181U | Yoann Lebourgeois | 12,5 | 108 000 EUR | |
2017 | Vincennes, Pariisi | Darling de Reux F-13356325E | David Thomain | 12,2 | 108 000 EUR | |
2018 | Vincennes, Pariisi | Enino du Pommereux F-14477677T | Jean-Michel Bazire | 11,7 | 108 000 EUR | |
2019 | Vincennes, Pariisi | Falcao de Laurma F-15178953M | Franck Nivard | 13,2 | 90 000 EUR | |
2021 | Vincennes, Pariisi | Hastronaute F-17484765U | Matthieu Abrivard | 11,7 | 90 000 EUR | |
2022 | Vincennes, Pariisi | Italiano Vero F-18110139Q | David Thomain | 13,5 | 135 000 EUR | |
2023 | Vincennes, Pariisi | Josh Power F-19306142M | Sébastien Ernault | 12,2 | 135 000 EUR |